Gazze’deki Şifa Hastanesi hizmet dışı kaldı

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, Şifa Hastanesi’nde yakıtın tamamen tükendiğini, hastane yerleşkesindeki operasyonların bu sebeple askıya alındığını açıkladı. Reuters haber ajansına konuşan Bakanlık Sözcüsü Eşref El Kudra, Gazze Şeridi’ndeki en büyük hastanede yaşanan duruma ilişkin olarak, “45 bebeğin olduğu küvözdeki yeni doğmuş bir bebek bunun sonucunda hayatını kaybetti” ifadelerini kullandı. Kudra, “Şifa Hastanesi’ndeki oksijen makinelerinin durması nedeniyle bazı hastaları kaybettik” diye konuştu

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İsrail güçlerinin, içerisinde hareket eden her şeyi hedef alması nedeniyle Şifa Hastanesi hizmet dışı kaldı” denilirken, Gazze’deki hükümet de hastanedeki duruma ilişkin açıklama yaparak, İsrail güçlerinin Gazze’deki Şifa Hastanesi’nin ameliyathane bölümünü vurduğunu bildirdi.

‘ŞİFA HASTANESİ’NDE ÖLDÜRÜLENLER TOPLU MEZARA GÖMÜLECEK’

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Berş de Al Jazeera Televizyonu’na yaptığı açıklamada, “Şifa Hastanesi’nin çevresi 3 gündür aralıksız bombalanıyor. İsrail güçlerinin karadan hastaneye girmesi için neredeyse her dakika şiddetli bombardıman oluyor” dedi.

Berş, İsrail’in saldırılarının Şifa Hastanesi’ne ambulans giriş ve çıkışlarına engel olduğunu ve hastanede abluka altına alındıklarını kaydetti. Berş, “Son nefeslerini hastanede verenleri defnedemiyoruz. Sabah olduğunda hastanede toplu bir mezar kazmayı ve 100 kişinin naaşını buraya defnetmeyi düşünüyoruz” diye konuştu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x